"Tajemnice Marszałka Śmigłego-Rydza" - konkurs książkowy z Wydawnictwem Harde

Do wygrania dwie nowości książkowe autorstwa Sławomira Kopra i Tymoteusza Pawłowskiego


Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski postanowili nieco zdemitologizować Naczelnego Wodza z okresu Wojny Obronnej 1939 roku. Nie bacząc na oklepane frazesy i utarte schematy, dali biografii marszałka jeszcze jedną szansę, sięgając do źródeł, otwierając się na nowe informacje, a przez to świeże spojrzenie. Biografia marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza stała się przyczynkiem do ożywionej debaty na temat jednej z najważniejszych "postaci tragicznych" II Rzeczpospolitej.
Nie trzeba chyba dodawać, że z książką zapoznać się po prostu warto. Jeśli chcemy przyjrzeć się biografii marszałka Śmigłego-Rydza, zrozumieć, jaka była jego motywacja, co przyczyniło się do klęski we wrześniu 1939 roku i jakie były dalsze losy Naczelnego Wodza, jest to lektura obowiązkowa. Czytelnicy portalu "II wojna światowa", dzięki uprzejmości Wydawnictwa Harde, mają możliwość wygrania dwóch egzemplarzy wysoko ocenianej publikacji. Wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie dotyczące życia i służby głównego bohatera opracowania:

Po przegranej kampanii wrześniowej marszałek Śmigły-Rydz udał się na emigrację. Do jakiego kraju i w którym roku wrócił do okupowanej Polski?

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem zgłaszającego. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu na łamach portalu "II wojna światowa" oraz fanpage'a "Szlaki Historii".
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy prześlą do nas poprawne odpowiedzi. Dziękujemy Wydawnictwu Harde, partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 31 lipca 2019 roku.
Administratorem Państwa danych będzie portal "II wojna światowa", prowadzony przez Mateusza Łabuz, z siedzibą na ul. Wietora 8/20, 31-067 Kraków. Dane będą przechowywane do momentu rozstrzygnięcia konkursu, nie później niż do 15 sierpnia 2019 roku. Dane nie będą przetwarzane ani udostępniane innym podmiotom.


Do poczytania


Patronaty


Recenzje