Strona główna   |   Mapa serwisu   |   Polub nas!   |   Reklama w serwisie
Cytat: "Wojen nie wygrywa się ewakuacjami", Winston Churchill

Informacje


Wydarzenia


Na froncie


Biografie


Tematycznie


Kultura i media


Współpraca

"As" - konkurs z Wydawnictwem Znak
Do wygrania wspomnienia legendy Polskich SkrzydełNiewielu było tak wybitnych pilotów Polskich Skrzydeł jak Witold Urbanowicz. Wspaniały myśliwiec, świetny kompan, znakomity dowódca - lista jego zdobyczy jest daleko dłuższa niż te, które osiągnął jako pilot. Stał się bowiem legendą Polskich Sił Powietrznych.
Niedawno po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym ukazały się trzy tomy wspomnień Urbanowicz zebrane w jedną książkę. To monumentalne dzieło jest swoistym testamentem polskiego pilota, dowódcy Dywizjonu 303. Wreszcie czytelnicy mają okazję zapoznać się z jego unikalnym spojrzeniem na prowadzenie wojny powietrznej, a przy okazji zajrzeć za kulisy polskich dywizjonów lotniczych. "As" to nie lada gratka dla wszystkich miłośników historii II wojny światowej. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. Dzięki uprzejmości Wydawcy Czytelnicy portalu "II wojna światowa" mają szansę wygrać dwa egzemplarze publikacji. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące kariery Witolda Urbanowicza. Nie tylko tej wojskowej!

Ile zestrzeleń zaliczono Urbanowiczowi w czasie II wojny światowej?
Jakie trzy pozycje autorstwa Urbanowicza wchodzą w skład książki "As" przygotowanej przez Wydawnictwo Znak?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zgłaszającego. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu.
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy prześlą do nas poprawne odpowiedzi na oba pytania konkursowe. Dziękujemy Wydawnictwu Znak partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 15 stycznia 2016 roku.


Polecamy


Patronat


Recenzje
Portal "II wojna światowa": teksty Mateusz Łabuz, grafika CoDJumper.pl, zarząd: MindSpa Psycholog Kraków