Strona główna   |   Mapa serwisu   |   Polub nas!   |   Reklama
"Hitlerzy przychodzą i odchodzą, a naród niemiecki i państwo niemieckie pozostają", Józef Stalin

Informacje


Wydarzenia


Na froncie


Biografie


Tematycznie


Kultura i media


Współpraca

Odświeżamy historię z Zysk i S-ka
Pierwsza część konkursu książkowegoDzięki współpracy z Wydawnictwem Zysk i S-ka przygotowaliśmy dla Państwa serię konkursów książkowych, dzięki którym odświeżymy nieco szereg publikacji historycznych poznańskiego wydawcy. Mamy nadzieję, iż pozycje przypadną Państwu do gustu. Znaczna część z nich to prawdziwe perełki polskiej historiografii - zarówno te związane z II wojną światową, jak i te poświęcone innym okresom.
W pierwszej odsłonie zabawy proponujemy Państwu trzy mocno zróżnicowane publikacje. "Podniebna kawaleria" Witolda A. Herbsta opowiada dzieje polskich pilotów walczących w czasie II wojny światowej. Nie zabraknie emocji, a kolejne misje bojowe umożliwią czytelnikom zapoznanie się z niebezpiecznym, ale i pełnym uroku i magii podniebnym światem.
"Zygmunt Stary i Bona Sforza" Jerzego Besali to z kolei skok do XVI-wiecznej Polski i prezentacja długie panowanie Zygmunta Starego na tle istotnych wydarzeń międzynarodowych: zmagań militarnych Wielkiego Księstwa Litewskiego z Moskwą, nacisku Turcji Sulejmana Wspaniałego na Węgry i Habsburgów, wojny z Zakonem w latach 1519-1521 czy też reformacji i jej coraz silniejszego oddziaływania także na Koronę i Litwę.
Wreszcie "Kalkulować" Waldemara Łazugi to doskonała opowieść o działalności Polaków pod austriackim zaborem.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy poprawnie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące proponowanych pozycji:
1. Proszę wymienić przynajmniej jeden dywizjon lotniczy, w którym służył Witold Herbst
2. W którym roku została wydana książka "Zygmunt Stary i Bona Sforza"?

Poprawne odpowiedzi należy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zgłaszającego. Prosimy również o zaznaczenie, która książka interesuje Państwa szczególnie. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu.
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy poprawnie odpowiedzą na oba pytania. Dziękujemy Wydawnictwu Zysk i S-ka partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 25 listopada 2015 roku.


Nowości


Patronaty


Recenzje
Prawa autorskie Mateusz Łabuz, projekt CoDJumper.pl, Psycholog Kraków