"Wiek Hitlera" - historia ze skandalem w tle
Do wygrania trzy książki od Wydawnictwa FinnaW niedawnym czasie na rynku książkowym ukazała się publikacja "Wiek Hitlera". Premiera tytułu wzbudziła liczne kontrowersje. Za sprawą artykułu w "Gazecie Wyborczej" część nakładu została wycofana z popularnych księgarni. Książce zarzucono brak fachowego komentarza historycznego, którym winny być opatrzone wspomnienia zdeklarowanego belgijskiego nazisty Leona Degrelle. Nasz komentarz w sprawie mogą Państwo znaleźć wśród archiwalnych wiadomości na stronie głównej portalu.
Niezależnie od emocji, które wzbudza, książka jest znakomitym przykładem opacznego postrzegania historii przez człowieka zwiedzionego ideałami nazizmu. Degrelle był głęboko i święcie przekonany o racjach hitlerowskiej machiny, wspierając tym samym przemysł śmierci, który w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku zafundowali światu naziści. Wydawnictwo Finna słusznie zauważyło, iż jest to jeden z punktów widzenia, zależny głównie od poglądów Degrelle, które absolutnie nie przystają do tego, co słuszne i moralne, ale jednocześnie nie powinny być z tego powodu przemilczane. Warto zwrócić uwagę na wagę i doniosłość "Wieku Hitlera" w kontekście źródła spisanego ręką zagorzałego nazisty. Dzięki uprzejmości Wydawcy Czytelnicy portalu "II wojna światowa" mają szansę wygrać trzy egzemplarze publikacji. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć w kilku zdaniach na jedno pytanie dotyczące kwestii ingerowania w tekst książek historycznych przez wydawców przygotowujących je do druku. Jesteśmy niezwykle ciekawi Państwa opinii i komentarza dotyczącego sprawy "Wieku Hitlera". Najlepsze wypowiedzi opublikujemy na łamach portalu.

Czy wydawcy powinni ingerować w treść książek historycznych?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zgłaszającego. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu.
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy prześlą do nas własny komentarz. Dziękujemy Wydawnictwu Finna partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 25 listopada 2016 roku.Do poczytania


Patronaty


Recenzje