"Pancerny taran"
Świąteczny konkurs z Wydawnictwem OskarZ okazji świąt Bożego Narodzenia przy współpracy z Wydawnictwem Oskar przygotowaliśmy dla Państwa kolejny konkurs książkowy. Publikacja "Pancerny taran" autorstwa Wolfganga Schneidera to emocjonujący zapis szlaku bojowego jednej z niemieckich jednostek pancernych. Świetna publikacja idealnie nadaje się na prezent bożonarodzeniowy. W portalu "II wojna światowa" mogą do Państwo wygrać, odpowiadając na dwa proste pytania dotyczące treści publikacji.
Co Tygrysy lubią na śniadanie? T-34 na śniadanie, Cromwella na obiad i Shermana na kolację.” Ten dowcip dobrze charakteryzuje najgroźniejsze czołgi niemieckie II wojny światowej. Ważące ponad 55 ton i uzbrojone w armatę kalibru 88 mm, szybko stały się postrachem aliantów i żołnierzy radzieckich. Przeważnie kojarzy się je z Wehrmachtem, ale znajdowały się również na wyposażeniu Waffen SS. Przypomina o tym książka Wolfganga Schneidera "Pancerny taran". To opowieść o jednostce, której członkowie wzięli sobie do serca dewizę SS „Meine Ehre heißt Treue” (pol. „Mój honor nazywa się wierność”). Znalazły ona odzwierciedlenie na szlaku bojowym kompanii, od operacji „Cytadela” przez walki wokół Krzywego Rogu i w okolicach Dęblina.

1. O jakiej jednostce opowiada książka "Pancerny taran"?

2. Jakiej wielkiej bitwy pancernej dotyczyła operacja "Cytadela"?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres mailowy: konkurs2wojna@gmail.com wraz z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zgłaszającego. Zastrzegamy możliwość publikacji imienia i nazwiska zwycięzców konkursu.
W losowaniu nagród udział wezmą wszyscy, którzy prześlą do nas poprawne odpowiedzi. Dziękujemy Wydawnictwu Oskar partnerowi serwisu "II wojna światowa", za ufundowanie nagród. Konkurs trwać będzie do 5 stycznia 2016 roku.Do poczytania


Patronaty


Recenzje